League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia


Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

CHAT :)
Видете ги мислењата без одговор
 

ОПШТО

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Новости и информации

Сите новости и информации од форумот на едно место.
22Правила на форум...
Нед Мар 10, 2019 3:42 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Предлози, пофалби, критики и прашања

Слободно пишете.
24Планови за форум...
Пет Мар 15, 2019 7:12 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Представете се

Нов сте? Од каде сте? Кој херој вие омилен? Кој line го играте? Која сте дивизија рангирани? Дајте ни неколку информации за вас.
22Здравоо !!
Вто Мар 12, 2019 1:00 am
Bagss Видете го последното мислење
 

НАСКОРО 1 VS 1 ТУРНИР !!! 30 EURA НАГРАДА

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Информации за турнирот

Сите останати теми за оваа лига тука.
11Правила за 1vs1 ...
Нед Мар 10, 2019 5:02 pm
Admin Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Пријава

Пријавувањето за турнирот ќе биде отворено на 20 Март!!!
00
Нема нови мислења

Бирање на херој

Тука го бираме херојот со кој ќе се игра турнирот!
18Бирање на херој!...
Yesterday at 6:55 pm
mrtank3 Видете го последното мислење
 

LEAGUE OF LEGENDS ДИСКУСИЈА

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Ranked

Вашите искуства споделете ги со нас
Нема нови мислењаRanked: Solo / Duo, Нема нови мислењаRanked: Flex
18Мислење ранкинг ...
Пон Мар 18, 2019 4:33 pm
Goddoz Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Скинови

00
Нема нови мислења

Херои

Дискутирајте за омилените херои, споделете искуства
26Trundle (Трундл)...
Вто Мар 19, 2019 4:33 pm
Munkey Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Друго00
 

ONLINE ПРОДАВНИЦА

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

ONLINE ПРОДАВНИЦА

Тука можете да си ги порачате сите производи што ги понудува League of Legends Macedonia
00
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 31 мислења
Постојат b>70 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е 4HM3D
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 1 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Нед Мар 10, 2019 5:57 pm

Регистрирани членови: Munkey
Members connected during last 24 hours : mrtank3, Munkey
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Administrators ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен