League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Пријава за 1v1 турнирот

Go down 
АвторПорака
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

Пријава за 1v1 турнирот Empty
ПишувањеПредмет: Пријава за 1v1 турнирот   Пријава за 1v1 турнирот Icon_minitimeСре Мар 27, 2019 7:51 am

Nickname:MunkeyFunkey
Server:EUNE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Skipo926Број на мислења : 1
Златници : 1
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27

Пријава за 1v1 турнирот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријава за 1v1 турнирот   Пријава за 1v1 турнирот Icon_minitimeСре Мар 27, 2019 3:19 pm

sakam da se prijavam Skipo926 eune
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

Пријава за 1v1 турнирот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријава за 1v1 турнирот   Пријава за 1v1 турнирот Icon_minitimeСре Мар 27, 2019 5:13 pm

nick: MKD Airblade
region: eune
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Пријава за 1v1 турнирот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријава за 1v1 турнирот   Пријава за 1v1 турнирот Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Пријава за 1v1 турнирот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Пријава-
Отиди до: