League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Известување!!!

Go down 
АвторПорака
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

Известување!!! Empty
ПишувањеПредмет: Известување!!!   Известување!!! Icon_minitimeСаб Мар 30, 2019 5:18 am

Почитувани играчи пријавите се отворени до 30.03.2019 до 23:59h. Турнирот започнува на 1 Април!!! Играчите кои се пријавиле а не ме додале на League of Legends клиентот тоа да го направат во најбрз можен рок.

Играчи кои не ме додале се:

skipo926
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Известување!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Информации за турнирот-
Отиди до: