League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 187 Mau5 vs Munkey Funkey

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

187 Mau5 vs Munkey Funkey Empty
ПишувањеПредмет: 187 Mau5 vs Munkey Funkey   187 Mau5 vs Munkey Funkey Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:37 pm

Тука договорете го вашиот натпреавар. Имате рок до 3 Март 23:59ч да го изиграте. Победникот е должен за рок од 30 мин. после натпреварот да ја објави победата. Организаторот ќе го прегледа натреварот и тој ќе стане официјален. Задолжително прочитајте ги правилата пред игра!! Со среќа!!


Последната промена е направена од Admin на Пон Апр 01, 2019 7:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

187 Mau5 vs Munkey Funkey Empty
ПишувањеПредмет: Re: 187 Mau5 vs Munkey Funkey   187 Mau5 vs Munkey Funkey Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 4:18 pm

187 Mau5 кога си спремен да играме?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

187 Mau5 vs Munkey Funkey Empty
ПишувањеПредмет: Re: 187 Mau5 vs Munkey Funkey   187 Mau5 vs Munkey Funkey Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 8:40 pm

Нема интерес од 187 Mau5 па така да понатаму поминува со службен резултат Munkey Funkey.

Заклучено.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
187 Mau5 vs Munkey Funkey Empty
ПишувањеПредмет: Re: 187 Mau5 vs Munkey Funkey   187 Mau5 vs Munkey Funkey Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
187 Mau5 vs Munkey Funkey
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Договарање на натпреварите :: 1/8 финале-
Отиди до: