League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 codeinezz vs STD Alex

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

codeinezz vs STD Alex Empty
ПишувањеПредмет: codeinezz vs STD Alex   codeinezz vs STD Alex Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:38 pm

Тука договорете го вашиот натпреавар. Имате рок до 3 Март 23:59ч да го изиграте. Победникот е должен за рок од 30 мин. после натпреварот да ја објави победата. Организаторот ќе го прегледа натреварот и тој ќе стане официјален. Задолжително прочитајте ги правилата пред игра!! Со среќа!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

codeinezz vs STD Alex Empty
ПишувањеПредмет: Re: codeinezz vs STD Alex   codeinezz vs STD Alex Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 8:38 pm

Натпреварот не е одигран... нема интерес за овој натпреавар па така да никој не поминува понатаму.

Заклучено.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
codeinezz vs STD Alex
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Договарање на натпреварите :: 1/8 финале-
Отиди до: