League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 MKD Airblade vs 4HM3D01

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:38 pm

Тука договорете го вашиот натпреавар. Имате рок до 3 Март 23:59ч да го изиграте. Победникот е должен за рок од 30 мин. после натпреварот да ја објави победата. Организаторот ќе го прегледа натреварот и тој ќе стане официјален. Задолжително прочитајте ги правилата пред игра!! Со среќа!!


Последната промена е направена од Admin на Пон Апр 01, 2019 7:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 3:26 pm

Jas i Ahmed se dogovorivme vo 21.30 za denes 01.03 (ponedelnik). Ako mozi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
4HM3DБрој на мислења : 4
Златници : 6
Репутација : 0
Join date : 2019-03-24

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 4:13 pm

Vo 9:30 se dogovorivme
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 9:51 pm

Jas pobediv, slobodno proverete ja igrata.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeВто Апр 02, 2019 6:36 pm

MKD Airblade напиша:
Jas pobediv, slobodno proverete ja igrata.
Ќе те замолам бидејки не присутвував на натпреварот да пуштеш Print screen (слика од екранот). За да можам да ја потврдам победата! Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeВто Апр 02, 2019 9:14 pm

Custom games nema vo match history, taka da screen shot nemozam da napram, sega ili ahmed neka si priznaj deka izgubi, ili da ja odigrame pak. Oti nigde vo pravilata ne pisuva screen shot posle game da se napraj. Za da ima custom game vo match history treba nexus da se unisti, a vo slucajov to nemozi. Promenete gi pravilata da se znaj podobro Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
4HM3DБрој на мислења : 4
Златници : 6
Репутација : 0
Join date : 2019-03-24

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeВто Апр 02, 2019 9:53 pm

MKD Airblade e pobednik
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeВто Апр 02, 2019 10:18 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeСре Апр 03, 2019 11:58 am

Drugar ko so rekov ako ne e unisten nexus, ja nema igrata vo match history. Znaci mora da ima spectator. Tolku
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeСре Апр 03, 2019 12:36 pm

Nemora da ima spectator, ama sekako podobro bi bilo dokolku nekoj admin nabljuduva i odlucuva za natprevarot. A si mozel ss dodeka si ing.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeСре Апр 03, 2019 8:50 pm

MunkeyFunkey напиша:
Nemora da ima spectator, ama sekako podobro bi bilo dokolku nekoj admin nabljuduva i odlucuva za natprevarot. A si mozel ss dodeka si ing.

+1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MKD AirbladeБрој на мислења : 10
Златници : 10
Репутација : 0
Join date : 2019-03-27
Age : 18

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 12:05 pm

Vaka ili onaka gledam samo nie dvajca izigravme a drugive ne gi interesira. Taka da nebitno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 12:33 pm

Gi interesira. Pisav vo dogovaranjeto sto e, nemase odgovor znaci jas pominuvam vo 1/4 finale
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 8:41 pm

MKD Airblade е победник, противникот го потврди резултатот. Иначе точно наш пропуст е правилото за screenshot, за следните рунди ако нема некој од админите да присуствува на натпреварот screenshot е задолжителен.


Заклучено.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
MKD Airblade vs 4HM3D01 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MKD Airblade vs 4HM3D01   MKD Airblade vs 4HM3D01 Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
MKD Airblade vs 4HM3D01
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Договарање на натпреварите :: 1/8 финале-
Отиди до: