League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Baggs vs kulemkd

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:39 pm

Тука договорете го вашиот натпреавар. Имате рок до 3 Март 23:59ч да го изиграте. Победникот е должен за рок од 30 мин. после натпреварот да ја објави победата. Организаторот ќе го прегледа натреварот и тој ќе стане официјален. Задолжително прочитајте ги правилата пред игра!! Со среќа!!


Последната промена е направена од Admin на Пон Апр 01, 2019 7:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 12:02 am

pozz Baggz, koga mozes da odigrame???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 8:42 pm

Нема интерес од Baggs па така да понатаму поминува со службен резултат kulemkd.

Заклучено.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Baggs vs kulemkd
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Договарање на натпреварите :: 1/8 финале-
Отиди до: