League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Како да ставам слика на профилот ?!

Go down 
АвторПорака
Bagss

Bagss

Број на мислења : 9
Златници : 22
Репутација : 1
Join date : 2019-03-12
Age : 16
Местолокација : Скопје, Кисела Вода

Како да ставам слика на профилот ?! Empty
ПишувањеПредмет: Како да ставам слика на профилот ?!   Како да ставам слика на профилот ?! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 2:25 pm

Како да ставам слика на профилот ? Фала однапред !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Како да ставам слика на профилот ?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да ставам слика на профилот ?!   Како да ставам слика на профилот ?! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 7:12 pm

Ќе идеш во Профил>Аватар>Chose File .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
 
Како да ставам слика на профилот ?!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: ОПШТО :: Предлози, пофалби, критики и прашања-
Отиди до: