League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Планови за форумот

Go down 
АвторПорака
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

Планови за форумот Empty
ПишувањеПредмет: Планови за форумот   Планови за форумот Icon_minitimeЧет Мар 14, 2019 9:44 pm

Би сакал да прашам дали имаш/имате некакви планови за иднината за овој форум. И каква ви е целта за создавање на форумот?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Планови за форумот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Планови за форумот   Планови за форумот Icon_minitimeПет Мар 15, 2019 7:12 am

Супер прашање Cool Епа вака секако дека имаме планови и тоа многу! Моментално сме фокусирани на организирањето на 1vs1 турнирот со кој очекуваме играчите подобро да го запознаат форумот и нашата цел како што праша и ти. Форумот е креиран пред некој ден веќе има голем интерес и регистрирани членови. Ќе откриеме неколку планови а тоа се редовни 1vs1 турнири со награди (парични, златници, скинови,РП и тн.), отварање на онлајн продавницата (за неа наскоро повеќе), голема дружба, собирање на сите македонски играчи на едно место и пред се забава! Laughing . Најголемиот план и замисла ни е формирање на 5vs5 Македонска лига на Summoner's Rift со најмалку 6 тимови, во живо преноси на youtube, twitch и секако здравје боже зошто да не некое финале се одигра во живо во некое интернет кафуле! Razz  Ние нема да се откажеме додека не го постигнеме тоа што го имаме на замисла секако и со ваша помош и ваши идеи, можеме ова мало место да го претвориме во дом за сите фанатици на оваа игра!!!

Нашата цел!? Тоа е едноставно прашање. Нашата цел е голема дружба и многу многу игра и многу ПЕНТАКИЛОВИ!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

Имај убав предстој на форумот и пријатен ден!

*темата ќе биде префрлена во категоријата ОПШТО > Предлози, пофалби, критики и прашања


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://leagueoflegends.macedonianforum.net
 
Планови за форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: ОПШТО :: Предлози, пофалби, критики и прашања-
Отиди до: