League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia


Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

Видете ги мислењата без одговор
 

ОПШТО

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Новости и информации

Сите новости и информации од форумот на едно место.
33Организатори
Вто Мар 26, 2019 5:25 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Предлози, пофалби, критики и прашања

Слободно пишете.
35*Предлог* Дискор...
Нед Мар 31, 2019 7:00 pm
MunkeyFunkey Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Представете се

Нов сте? Од каде сте? Кој херој вие омилен? Кој line го играте? Која сте дивизија рангирани? Дајте ни неколку информации за вас.
22Здравоо !!
Вто Мар 12, 2019 1:00 am
Bagss Видете го последното мислење
League of Legends Macedonia Empty
 

Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Информации за турнирот

Сите останати теми за оваа лига тука.
Модератор: kulemkd
44ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУ...
Нед Мар 31, 2019 6:46 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Договарање на натпреварите

Тука ќе ги договарате вашите натпревари со вашите противници.
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења1/8 финале, Нема нови мислења1/4 финале, Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења1/2 финале, Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислењаза 3. место, Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислењаФИНАЛЕ
733MKD Airblade vs ...
Нед Апр 07, 2019 2:29 am
kulemkd Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Пријава

Пријавите се затворени
Модератор: kulemkd
512Prijava!!!!!!
Саб Мар 30, 2019 4:57 pm
Tonkac Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Бирање на херој

Тука го бираме херојот со кој ќе се игра турнирот!
Модератор: kulemkd
19Бирање на херој!...
Вто Мар 26, 2019 6:12 pm
kulemkd Видете го последното мислење
League of Legends Macedonia Empty
 

LEAGUE OF LEGENDS ДИСКУСИЈА

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Ranked

Вашите искуства споделете ги со нас
Нема нови мислењаRanked: Solo / Duo, Нема нови мислењаRanked: Flex
18Мислење ранкинг ...
Пон Мар 18, 2019 4:33 pm
Goddoz Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Скинови

00
Нема нови мислења

Херои

Дискутирајте за омилените херои, споделете искуства
27Yasuo (Mislenje)...
Вто Мар 26, 2019 11:48 pm
4HM3D Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Друго11Во врска со турн...
Нед Апр 07, 2019 3:34 pm
Bagss Видете го последното мислење
League of Legends Macedonia Empty
 

ONLINE ПРОДАВНИЦА

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

ONLINE ПРОДАВНИЦА

Тука можете да си ги порачате сите производи што ги понудува League of Legends Macedonia
00
League of Legends Macedonia Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 84 мислења
Постојат b>79 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е RealFrostyGamer
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Нед Мар 10, 2019 5:57 pm

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Administrators ][ Организатори ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен