League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Latest discussions

   Теми  Search in  Одговори  Автор  Видено е  Последно мислење 
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Во врска со турнирот.


Друго0Bagss151Нед Апр 07, 2019 3:34 pm
Bagss Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  MKD Airblade vs kulemkd


1/4 финале7kulemkd172Нед Апр 07, 2019 2:29 am
kulemkd Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  JustFreezyGM vs RealFrostyGamer


1/4 финале1kulemkd124Пет Апр 05, 2019 6:30 pm
JustFreezyGM Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Skipo926 vs Tonkac


1/4 финале0kulemkd103Пет Апр 05, 2019 7:07 am
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Baggs vs kulemkd


1/8 финале2Admin164Чет Апр 04, 2019 8:42 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  MKD Airblade vs 4HM3D01


1/8 финале13Admin172Чет Апр 04, 2019 8:41 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  187 Mau5 vs Munkey Funkey


1/8 финале2Admin133Чет Апр 04, 2019 8:40 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  codeinezz vs STD Alex


1/8 финале1Admin106Чет Апр 04, 2019 8:38 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  *Предлог* Дискорд (Discord) сервер


Предлози, пофалби, критики и прашања0MunkeyFunkey532Нед Мар 31, 2019 7:00 pm
MunkeyFunkey Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Важна тема: ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!!


Информации за турнирот0Admin174Нед Мар 31, 2019 6:46 pm
Admin Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Prijava!!!!!!


Пријава5kulemkd257Саб Мар 30, 2019 4:57 pm
Tonkac Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Важна тема: Известување!!!


Информации за турнирот0kulemkd107Саб Мар 30, 2019 5:18 am
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Пријава 1vs1 турнир !


Пријава0Bagss152Пет Мар 29, 2019 12:01 pm
Bagss Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Пријава !!!!


Пријава0codeinezz155Чет Мар 28, 2019 1:10 pm
codeinezz Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Пријава за 1v1 турнирот


Пријава2MunkeyFunkey160Сре Мар 27, 2019 5:13 pm
MKD Airblade Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Yasuo (Mislenje)


Херои4mrtank3246Вто Мар 26, 2019 11:48 pm
4HM3D Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Пријава за турнирот 1v1


Пријава04HM3D128Вто Мар 26, 2019 11:17 pm
4HM3D Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Бирање на херој!?


Бирање на херој8Admin260Вто Мар 26, 2019 6:12 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Објава: Награди!!!


Информации за турнирот0kulemkd132Вто Мар 26, 2019 6:05 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!Latest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Важна тема: Правила за 1vs1 турнир


Информации за турнирот0kulemkd243Вто Мар 26, 2019 5:56 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Објава: Организатори


Новости и информации0Admin163Вто Мар 26, 2019 5:25 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Trundle (Трундл) Мислење


Херои1Bagss119Вто Мар 19, 2019 4:33 pm
MunkeyFunkey Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Мислење ранкинг систем сезона 9 !


Ranked: Solo / Duo7Bagss1544Пон Мар 18, 2019 4:33 pm
Goddoz Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Планови за форумот


Предлози, пофалби, критики и прашања1MunkeyFunkey260Пет Мар 15, 2019 7:12 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Како да ставам слика на профилот ?!


Предлози, пофалби, критики и прашања1Bagss169Вто Мар 12, 2019 7:12 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Здравоо !!


Представете се0Bagss234Вто Мар 12, 2019 1:00 am
Bagss Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

  Zdravo na site!!


Представете се0kulemkd153Пон Мар 11, 2019 6:21 pm
kulemkd Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Важна тема: Правила на форумот


Новости и информации0Admin228Нед Мар 10, 2019 3:42 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - League of Legends Macedonia Empty

 Важна тема: Правила на чет


Новости и информации0Admin161Нед Мар 10, 2019 3:35 pm
Admin Видете го последното мислење
Вратете се на почетокот
Страна 1 of 1
Отиди до: