League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Бирање на херој!?

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeНед Мар 17, 2019 1:57 am

Тука можете да пишете со кој херој сакате да се одигра турнирот. Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
https://leagueoflegends.macedonianforum.net
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeНед Мар 17, 2019 2:05 am

Veigar cheers
Вратете се на почетокот Go down
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeНед Мар 17, 2019 12:24 pm

А зошо да не high mechanical/skill cap champs. На пример како zed, yassuo, vayne?
Вратете се на почетокот Go down
codeinezzБрој на мислења : 2
Златници : 4
Репутација : 0
Join date : 2019-03-15

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeНед Мар 17, 2019 7:52 pm

tryndamere
Вратете се на почетокот Go down
Bagss

Bagss

Број на мислења : 9
Златници : 22
Репутација : 1
Join date : 2019-03-12
Age : 17
Местолокација : Скопје, Кисела Вода

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeПон Мар 18, 2019 12:33 am

Jax Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
GoddozБрој на мислења : 2
Златници : 2
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeПон Мар 18, 2019 4:19 pm

High skill high reward Zed yasuo vayne irelia takvi champs ne nesto lesno kako jax ili trynda Broken sa a I u 1v1 imat High winrate
Вратете се на почетокот Go down
JustFreezyGMБрој на мислења : 3
Златници : 3
Репутација : 0
Join date : 2019-03-16

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeНед Мар 24, 2019 9:35 pm

Vayne
Вратете се на почетокот Go down
mrtank3Број на мислења : 3
Златници : 5
Репутација : 0
Join date : 2019-03-13

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeПон Мар 25, 2019 6:55 pm

Ivern
Вратете се на почетокот Go down
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitimeВто Мар 26, 2019 6:12 pm

Направив дома ждребка се падна Veigar. Оти сите биравме по еден морав со ждрепка. Се надевам дека во следните турнири ќе има повеќе мислења и ќе се игра со други по атрактивни херои. Тука темата ја заклучувам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Бирање на херој!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бирање на херој!?   Бирање на херој!? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Бирање на херој!?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Бирање на херој-
Отиди до: