League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Baggs vs kulemkd

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:39 pm

Тука договорете го вашиот натпреавар. Имате рок до 3 Март 23:59ч да го изиграте. Победникот е должен за рок од 30 мин. после натпреварот да ја објави победата. Организаторот ќе го прегледа натреварот и тој ќе стане официјален. Задолжително прочитајте ги правилата пред игра!! Со среќа!!


Последната промена е направена од Admin на Пон Апр 01, 2019 7:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://leagueoflegends.macedonianforum.net
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeПон Апр 01, 2019 12:02 am

pozz Baggz, koga mozes da odigrame???
Вратете се на почетокот Go down
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitimeЧет Апр 04, 2019 8:42 pm

Нема интерес од Baggs па така да понатаму поминува со службен резултат kulemkd.

Заклучено.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Baggs vs kulemkd Empty
ПишувањеПредмет: Re: Baggs vs kulemkd   Baggs vs kulemkd Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Baggs vs kulemkd
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Договарање на натпреварите :: 1/8 финале-
Отиди до: