League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 *Предлог* Дискорд (Discord) сервер

Go down 
АвторПорака
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

*Предлог* Дискорд (Discord) сервер Empty
ПишувањеПредмет: *Предлог* Дискорд (Discord) сервер   *Предлог* Дискорд (Discord) сервер Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 7:00 pm

Добро би било да се направи Discord сервер. Ќе биде многу корисно а и за турнири би било добро. Сепак предлог е.
Вратете се на почетокот Go down
 
*Предлог* Дискорд (Discord) сервер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: ОПШТО :: Предлози, пофалби, критики и прашања-
Отиди до: