League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мислење ранкинг систем сезона 9 !

Go down 
АвторПорака
Bagss

Bagss

Број на мислења : 9
Златници : 22
Репутација : 1
Join date : 2019-03-12
Age : 17
Местолокација : Скопје, Кисела Вода

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 1:16 am

Оваа сезона ранкинг системот беше многу глуп бев сребро II и од 10 партии изгубени 2 ме остави на бронза II катастрофа.. Исто така има и една позитивна работа односно новиот ранк железо (IRON) ми се допаѓа бидејќи сега бронза нема да биде најдолно и ќе може полесно да се излезе од таа девизија.. Тоа е моето мислење, поздрав !
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 8:38 am

Bagss напиша:
Оваа сезона ранкинг системот беше многу глуп бев сребро II и од 10 партии изгубени 2 ме остави на бронза II катастрофа.. Исто така има и една позитивна работа односно новиот ранк железо (IRON) ми се допаѓа бидејќи сега бронза нема да биде најдолно и ќе може полесно да се излезе од таа девизија.. Тоа е моето мислење, поздрав !

Фала на вашата тема, сепак го вратив колорот во нормална боја прилогодена на форумот... оти уште сме нови тоа е наш пропуст нема да бидат дозволени различни бои на текстови со цел форумот да не испадне како некоја шарена револуција Laughing , Ви благодариме однапред на разбирањето. Уживајте и слободно дискутирајте во наведените теми.Последната промена е направена од Admin на Вто Мар 12, 2019 7:16 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
https://leagueoflegends.macedonianforum.net
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 8:47 am

Bagss ja na ranked si ucev heroi i taka padnav iron IV ... od tamu navam odvaj iskociv morav da zaredam duri 19 pobedi za red da mi se opravat poenite i da iskocam od irono... sega sum bronza III i neznam dali samo na mene mi se slucuva koga sum u promocii znaci sekogas mora da se pogode nekoj afk ili nekoj troll igrac da mi go sjebe gejmo scratch .. znaci prosto e mnogu loso napraveno za najbitnite gejmovi da ti pustat takvi igrac Sad bounce
Вратете се на почетокот Go down
Bagss

Bagss

Број на мислења : 9
Златници : 22
Репутација : 1
Join date : 2019-03-12
Age : 17
Местолокација : Скопје, Кисела Вода

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeВто Мар 12, 2019 2:22 pm

kulemkd брат ако си железо (IRON) или бронза (BRONZE) секогаш има афк или некој што трола не само у промоција .. ја сега сум бронза I со 20-40 поени и денес ќе пробам да дигнам сребро.
Вратете се на почетокот Go down
MunkeyFunkey

MunkeyFunkey

Број на мислења : 12
Златници : 19
Репутација : 1
Join date : 2019-03-14
Местолокација : Summoner's Rift

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeЧет Мар 14, 2019 5:53 pm

Низок ММР имаш затоа не ти дава добар ранк. Кога ќе го зголемиш ММР-от тогаш ќе добиваш и повеќе ЛП(LP) а помалку ќе ти одзема. Почни да тепаш повеќе партии и ќе имаш добар ранк.
Вратете се на почетокот Go down
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 27
Местолокација : Summoner's Rift

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeПет Мар 15, 2019 8:15 am

Sega pocnav so Jax, 4 pat go igram napraviv Pentakill ... mnogu e silen ke probam so nego i u uspat nekoj DUO da kacam Silver oti veke u ovoa Ironot i Bronzata mn trolovi iskacat i samo se nerviram Smile
Вратете се на почетокот Go down
Bagss

Bagss

Број на мислења : 9
Златници : 22
Репутација : 1
Join date : 2019-03-12
Age : 17
Местолокација : Скопје, Кисела Вода

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeПет Мар 15, 2019 1:42 pm

kulemkd адни ме Bagss сум на лол ќе играме
Вратете се на почетокот Go down
GoddozБрој на мислења : 2
Златници : 2
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10

Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitimeПон Мар 18, 2019 4:33 pm

Ovaa sezona so 8 Pobedi i 2 izgubi me stavija Srebro lll ( Silver lll ) no mislam zasluzuvav gold igrav jng i cak pat mid so zed ako imas Mnogu winovi se ripa divizii a I ako gubes nogu i se paga devizja No ako igras dobro i ti krenat partiite ke ripnes i povise divizii jas predhodna sezona bev Zlato 5( Gold V ) no sega nema sansi.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мислење ранкинг систем сезона 9 !    Мислење ранкинг систем сезона 9 ! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мислење ранкинг систем сезона 9 !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: LEAGUE OF LEGENDS ДИСКУСИЈА :: Ranked :: Ranked: Solo / Duo-
Отиди до: