League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Правила за 1vs1 турнир

Go down 
АвторПорака
kulemkd

kulemkd

Број на мислења : 22
Златници : 41
Репутација : 0
Join date : 2019-03-10
Age : 25
Местолокација : Summoner's Rift

Правила за 1vs1 турнир  Empty
ПишувањеПредмет: Правила за 1vs1 турнир    Правила за 1vs1 турнир  Icon_minitimeВто Мар 26, 2019 5:56 pm

1. Потребно е истото корисничко име да биде исто како на форумот така и на League of Legends профилот! (Доколку сакате да си го променете своето корисничко име на форумот за да ви се совпага со акаунтот на League of Legends контактирајте го админот или kulemkd)

2. Сите пријавени за 1vs1 турнирот треба да го аднат kulemkd на League of Legends профилот. (За да може да ги прегледува одиграните игри)

3. Играње на EU Nordic and East , Custom (Summuner Rift)

4. Победник е оној кој прв го убие противникот или кој прв стигне до 100 крипа или пак кој прв ќе ја уништи противничката кула

5. Играње исклучително на middle (средината). Не е дозволено ништо друго!!
Зона на движење како на прикажаната слика:


Правила за 1vs1 турнир  240yype

6. Двајцата натпреварувачи треба да се појават на  middle (средината) пред искачање на криповите.

7. Известување од страна на победникот во темите за договарање дека е одиграно во рок од 30мин.

8. Турнирот ќе започне на 1 Април !!!

9. Турнирот ќе се игра со Veigar (НОВО ПРАВИЛО)

10. Ќе се игра 1vs1 со директна елиминација, 1 натпревар (НОВО ПРАВИЛО)

11. Задолжителен screenshot ако некој од админите не присуствува на натпреварот (НОВО ПРАВИЛО)


12. Секое не-почитување на правилата од страна на играчите ќе бидат казнети со исфрлање од турнирот и можна забрана за идните турнири, се зависи од ситуацијата. Ве замолуваме на фер-плеј и нека победи НАЈДОБРИОТ!  


* засега се овие правила, доколку накнадно се постават нови тие ќе бидат напишани со различна боја
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила за 1vs1 турнир
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Информации за турнирот-
Отиди до: