League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Организатори

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

Организатори Empty
ПишувањеПредмет: Организатори   Организатори Icon_minitimeВто Мар 26, 2019 5:25 pm

Оваа тема ќе ни послужи за Организаторите кои ќе бидат задолжени за сите идни и моментални турнири! Сите пофалби и поплаки, идеји за организаторите можете да ги пишете тука.

Првиот организатор ќе биде назначен kulemkd!! Со среќа и успешна работа!
Вратете се на почетокот Go down
https://leagueoflegends.macedonianforum.net
 
Организатори
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: ОПШТО :: Новости и информации-
Отиди до: