League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Добродојдовте на нашиот форум League of Legends Македонија, тука ќе запознаете повеќе играчи и исто така можете да играте во лига или куп и да дискутирате во темите наменети за тоа!
League of Legends Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

League of Legends Macedonia

Добродојдовте на првиот официјален форум на League of legends во Македонија. Редовно организираме лиги и купови! Истотака на форумот можете да најдете и многу забавни содржини. Се најдобро!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!!

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 14
Златници : 36
Репутација : 0
Join date : 2019-03-09

ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!! Empty
ПишувањеПредмет: ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!!   ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!! Icon_minitimeНед Мар 31, 2019 6:46 pm

Со среќа до сите учесници турнирот официјално започнува на 1 Април.
Ќе се игра 1/8 финале, 1/4 финале, 1/2 финале, за 3 место и големото ФИНАЛЕ.
Секој натпревар ќе има рок од 3 дена да се одигра.
За сите нејасни работи контактирајте го kulemkd.

Со среќа до сите учесници!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://leagueoflegends.macedonianforum.net
 
ТУРНИРОТ ЗАПОЧНУВА!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
League of Legends Macedonia :: Aprill 1vs1 Турнир 20 EURA :: Информации за турнирот-
Отиди до: